Brakujący obrazek (recenzja)

Czy lubicie czytać lekkie książki, czy takie, które poruszają trudne tematy?

Trudne tematy w swojej najnowszej powieści porusza Anna Ziobro. „Brakujący obrazek” to opowieść o dwóch siostrach, których dzieciństwo jest przepełnione strachem, lękiem i przemocą. Starsza z nich, Ola, zachodzi w nieplanowaną ciążę. Ojciec wyrzuca ją z domu. Dziewczyna traci kontakt z młodszą siostrą Natalią. Mijają lata. Ola wychowuje swoją córkę Maję, ale wciąż myśli o Natalii. Los ponownie je połączy. 

Czy odbudują swoje relacje? Czy zapomną o trudnej przeszłości? 

Moim zdaniem, nie da się przejść obok tej książki obojętnie. Niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po nią cudowna okładka, ale to co jest w środku, nie jest takie urocze. 

Powieść wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jest realistyczna, pełna emocji i nie da się o niej zapomnieć, tuż po przeczytaniu. 

Nie dowierzałam, ile zła, okrucieństwa i strachu było w życiu sióstr. Jak dużo Ola i Natalia musiały wycierpieć. Ojciec dyscyplinował je, bo uważał, że wtedy wyrosną na porządnych ludzi. Matka na to nie reagowała, nie rozumiałam jej postępowania. Dla Oli wybawieniem miały być studia w innym mieście, ale wszystko potoczyło się inaczej. Musiały się rozdzielić.

Autorka bardzo dobrze pokazała jak przemoc wpływa na dziecko i jak może zawładnąć jego przyszłością. 

Powieść została ciekawie skonstruowana. Podobało mi się to, że niektóre wątki były urywane w najciekawszym momencie. Pisarka świetnie lawirowała między wydarzeniami z przeszłości a teraźniejszością.

Autorka umiejętnie buduje emocje, sprawia, że od lektury nie można się oderwać. Porusza poważne, niełatwe tematy, ale nie zostawia czytelników bez nadziei na szczęśliwe zakończenie.

Mam ochotę sięgać po kolejne książki napisane przez Annę Ziobro, bo według mnie jest mistrzynią pisania wartościowych powieści, które poruszają i pozostają z nami na długo.

Serdecznie polecam 📚📚.

Dziękuję @wydawnictwo_dragon

Autor książki: Anna Ziobro

Wydawnictwo: Dragon