Duchy kurhanów (recenzja)

„Duchy kurhanów” to książka osadzona w XX wieku. W rodzinie Kalinowskich często rodzą się bliźniaczki. Sabina i Maria dorastają w rodzinnym majątku. Mają ambicje, plany, marzenia. Niestety ich sytuacja zaczyna się zmieniać, w momencie gdy, o ich losie chce decydować mężczyzna z rodziny. Starszy brat chce Marię bogato wydać za mąż, a Sabinę umieścić w klasztorze.

Młode dziewczyny nie chcą pogodzić się z jego decyzją i robią wszystko, żeby odmienić swoje życie.

Wkrótce wybuchają walki o Lwów. Sabina chce pomagać na froncie. Przypadek sprawia, że pewnego dnia poznaje intrygującego mężczyznę.

Czy bliźniaczki znajdą miłość? Czy klątwa, która nad nimi ciąży, nie pozwoli im na szczęśliwe życie?

„Duchy kurhanów” to opowieść o kobietach, które chcą być niezależne i samodzielne. Są silne, odważne i zdeterminowane. Dokonują trudnych wyborów, które wiele je kosztują. Muszą bronić swojego zdania, przekonań i własnych opinii na różne tematy. Chcą zmienić siebie i chcą żeby świat je zauważył.

Autorka ma piękny styl i lekkie pióro, które sprawiają, że bohaterki stają się nam bardzo bliskie. Kibicujemy im i życzymy, aby spełniły swoje marzenia, pomimo przeciwności.

„Duchy kurhanów” to książka dla miłośników powieści historycznych, w której nie brakuje wątków miłosnych.

Okładka jest piękna, romantyczna, eteryczna i zachęca do lektury. Spędź czas z książką i przeżyj niezapomnianą przygodę.

Autor książki: Magdalena Wala

Wydawnictwo: Książnica