Dziewczyna z wiatrem we włosach (recenzja)

Niedawno trafiła do mnie książka „Dziewczyna z wiatrem we włosach”. To drugi tom z cyklu „Między stronami życia”.
W poprzedniej części śledziliśmy losy dwojga pisarzy, Justyny i Michała. Tym razem lepiej poznamy Marlenę, agentkę pisarzy. Kobieta ma niełatwą pracę pełną wyzwań. Musi pilnować terminów i czuwać, żeby pisarze wywiązywali się ze swoich zobowiązań względem wydawnictw i czytelników.
Marlena mieszka sama. Ma rodzeństwo, które często pożycza od niej pieniądze.
Jej brat Krzysiek ma kłopoty i dlatego Marlena przyjmuje nietypowe zlecenie, które dostaje od milionera Seweryna Mazura. Kobieta ma napisać jego autobiografię.

Czy podoła nowemu zadaniu? Jaka przyszłość czeka Marlenę, Justynę i Michała?

„Dziewczyna z wiatrem we włosach” to ciepła, urocza opowieść o zwyczajnych ludziach, takich jak my. Bohaterowie mają różne problemy, ale na szczęście, nie zostają z nimi sami. Mogą liczyć na rodzinę i przyjaciół. Książka pięknie pokazuje jak ważne w naszym życiu są relacje i nie warto zamykać się na ludzi.

Autorka po raz kolejny stworzyła piękną klimatyczną powieść, która przenosi nas do malowniczego Torunia. Nie zawsze rozumiałam zachowania i decyzje podejmowane przez bohaterów. Justyna przez nie straciła radość życia, a Marlena choć była twarda w pracy, to dawała się wykorzystywać przez rodzeństwo.

Moją ulubioną postacią w książce, niezmiernie jest matka Michała, pani Helena. To kobieta, która cieszy się każdym dniem. Jednocześnie myśli o przyszłości i nie chce obarczać opieką nad sobą, swojego syna, jedynaka.

„Dziewczyna z wiatrem we włosach” to życiowa, przyjemna powieść pełna emocji i cudownego poczucia humoru. 

Podobało mi się bardzo mądre zdanie mówiące o tym, że zawsze marzymy o tym, czego nie mamy. Zazdrościmy innym wielu rzeczy, ale to nie ma sensu. Nikt z nas, nie ma idealnego życia.

Grubość książki może trochę zniechęcać, ale płynny styl autorki sprawia, że w towarzystwie bohaterów czas mija szybko. Jestem fanką powieści obyczajowych, pisanych prosto z serca i dlatego „Dziewczynę z wiatrem we włosach” Anny Szczęsnej, wielce Wam polecam. Czekam na ciąg dalszy.

Premiera: 25.08.2021

Dziękuję za egzemplarz @wydawnictwo.kobiece 💚🤗

Autor książki: Anna Szczęsna

Wydawnictwo: Kobiece