Gwiazdka z brokatem (recenzja)

Basia, każdego grudniowego dnia, otwiera okienko kalendarza adwentowego i zjada jedną czekoladkę. To jej przedświąteczny rytuał.

Bohaterka książki „Gwiazdka z brokatem” prowadzi sklep papierniczy. Zatrudnia w nim Lenę, która jest jej przyjaciółką.

Pewnego dnia, Basia spotyka dawną znajomą. Pani Maria, była bibliotekarką i nieraz pomogła dziewczynie w trudnych chwilach. Teraz przyszedł czas na rewanż. Basia zaprasza starszą panią do siebie na święta Bożego Narodzenia. Niedługo później poznaje jej znajomego, Jędrzeja. Młody mężczyzna coraz częściej pojawia się w jej życiu.

Czy Basię i Jędrzeja coś połączy? 

„Gwiazdka z brokatem” to powieść napisana przez Annę Szczęsną. Bardzo lubię jej styl pisania, opisy codziennego życia, ludzkich emocji, kreowanie postaci i wartkie dialogi. Akcja dzieje się w swoim rytmie. Czujemy wyjątkowy, świąteczny klimat, pełen smaków i zapachów.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jednak mnie lekko irytowała postać głównej bohaterki. Basia jest dobrym człowiekiem, wyrozumiałą szefową, życzliwą przyjaciółką. Lubi dbać o ludzi, lecz wydaje jej się, że może liczyć tylko na siebie. Często jest zamknięta w sobie i wycofana, na co wpływ mają zdarzenia z dzieciństwa. Basia chce mieć wszystko pod kontrolą, ale na wiele rzeczy nie ma wpływu.

Jej przyjaciółka Lena i pani Maria za bardzo wtrącają się w jej życie i nieproszone dają dobre rady. Robią to w dobrej wierze, ale Basi to przeszkadza.

„Gwiazdka z brokatem” to powieść dzięki której poczujecie magię świąt. Jest ciepło, przyjemnie i przytulnie. Pomysł na zakończenie tej historii troszkę mnie rozczarował, ale i tak uważam, że warto po nią sięgnąć. Miło spędziłam czas i cieszę się, że mogłam ją przeczytać.

Urocza okładka pięknie prezentuje się na półce w mojej biblioteczce.

Dziękuję za książkę @wydawnictwo.kobiece.

Autor książki: Anna Szczęsna

Wydawnictwo: Kobiece