I znowu zaświeci słońce (recenzja)

Oliwia niedługo wychodzi za mąż za Pawła, którego poznała na początku studiów. Z każdym dniem ma coraz większe wątpliwości. W głębi duszy, wie, że narzeczony nie jest miłością jej życia. Dziewczyna chce wszystko jeszcze raz przemyśleć, poukładać sobie i na spokojnie podjąć ostateczną decyzję o ślubie. Udaje się w podróż do Zamościa, z którego pochodziła jej krewna, znana pisarka, Rozalia Siemiaszkówna. W latach osiemdziesiątych, kobieta zaginęła. Do tej pory nie wiadomo, co się stało. Oliwia próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę. W czasie podróży dziewczyna poznaje Szymona. 

Czy ta wyprawa odmieni jej życie? Czy Oliwia dowie się czegoś o swojej ciotce? Czy coś połączy ją z nieznajomym mężczyzną?

„I znowu zaświeci słońce” to urocza, ciepła książka o poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze. Szczęściu i miłości. O odwadze, dokonywaniu wyborów i przeznaczeniu oraz o nadziei.

Czytając powieść Agaty Sawickiej, poznajemy dwie skomplikowane historie miłosne. Oliwię i Rozalię łączą więzy krwi, lecz żyją w innych czasach. Każda z nich ma nadzieję na lepsze jutro. Obie pragną być kochane. Oliwia chce odnaleźć samą siebie i swoją drogę w życiu. Ma wątpliwości, ale ufa swoim przeczuciom. Wydaje mi się, że czasami jest naiwna, ale jest też odważna i dąży do celu. Rozalia prawie traci nadzieję na swoje szczęście. Jednak znajduje w sobie siłę, żeby coś w życiu zmienić.

„I znowu zaświeci słońce” to książka przepełniona różnorodnymi emocjami. Życie każdego człowieka, to historia jedyna i niepowtarzalna. Podążajmy za głosem serca i intuicją, dokonujmy dobrych, a przede wszystkimi własnych wyborów. Szukajmy szczęścia i miłości do skutku, tak jak robiły to bohaterki powieści.

Myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję, bo jest pełna ważnych, mądrych myśli, którymi warto kierować się w życiu.

Urzekła mnie ta opowieść, przeniosła w piękne miejsca i zabrała w cudowną podróż. Zachęciła też do tego, by w niedalekiej przyszłości wybrać się na magiczne Podlasie.

Bardzo Wam polecam 📚📚.

Autor książki: Agata Sawicka

Wydawnictwo: Dragon