I żyli długo i… świątecznie (recenzja)

Zawsze z utęsknieniem czekałam na dzień ubierania choinki. Szłam z tatą do piwnicy, przynosiliśmy wielkie pudła z ozdobami i wieszaliśmy ich jak najwięcej na naszym drzewku. Było mało ekologicznie ponieważ zawsze mieliśmy żywą choinkę, która obłędnie pachniała.

W książce „I żyli długo i… świątecznie” Karen Schaler opisała wiele tradycji przedświątecznych. 

Cała miłosna historia, którą przeżywa bohaterka powieści, Riley, dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Kobieta ma napisać kolejny bestseller. Tym razem książka ma posiadać w sobie motyw świąteczny i Riley ma ją promować m.in. w telewizyjnym talkshow. Udziela wywiadu, który wywróci jej życie do góry nogami, a trzech, byłych partnerów będzie chciało ją odzyskać.

Czy warto wracać do relacji z przeszłości? Czy nie lepiej patrzeć z ufnością w przyszłość i na to co przyniesie los?

Riley od bardzo dawna nie obchodziła świąt w tradycyjny sposób. Teraz przekona się jak wiele radości i magii na nią czeka.

Razem z bohaterką będziemy „robić orzełka”, rzucać się śnieżkami, brać udział w konkursie na najbrzydszy świąteczny sweter. Nie zabraknie romantycznych kolacji i cudownych randek.

„I żyli długo i… świątecznie” to powieść lekka, zabawna, wprawiająca w dobry nastrój. Znalazłam w niej dużo ciepła, uroku i emocji. Ważne w książce są relacje z ludźmi, których kochamy. Nieraz trzeba ze sobą szczerze porozmawiać, otworzyć się przed kimś, słuchać głosu swojego serca. I pamiętać o tym, co jest w życiu naprawdę ważne.

Bawiło mnie, że jeden z bohaterów, gdy tylko się pojawiał sprawdzał lampki na choinkach. Taki powtarzający się motyw bardzo mnie rozśmieszał.

Zdziwiło mnie, że Amerykanie mają tak wiele świątecznych tradycji. 

„I żyli długo i… świątecznie” to przecudowna, pełna magii, optymizmu i ciepła powieść świąteczna. 

Bonusem są zamieszczone na końcu książki: gwiazdkowe przepisy i zabawy oraz wskazówki, jak spędzić Boże Narodzenie w sposób przyjazny dla środowiska.

Drodzy czytelnicy, życzę udanej lektury. 📚📚.

Autor książki: Karen Schaler

Wydawnictwo: Między Słowami