Italia. Kraina kontrastów i różnorodności (recenzja)

Miałam przyjemność kilka razy odwiedzić Włochy i choć wiele wspomnień z tamtych podróży z czasem się zatarło, niektóre z nich wciąż powracają, przenosząc mnie do magicznych miejsc pełnych gorącego słońca, cudownych zapachów i smaków.

Aby odświeżyć moją pamięć i wypełnić luki, sięgnęłam po książkę Natalii Rosiak, autorki bloga Italia by Natalia. „Italia. Kraina kontrastów i różnorodności” to barwna opowieść o północnych Włoszech. Wraz z autorką wyruszamy w podróż, rozpoczynając w Turynie i kończąc w Rzymie, odwiedzając po drodze takie miejsca jak Wenecja, Bolonia, Florencja, Marche i Umbria.

Nie jest to typowy przewodnik dla turystów. To zbiór zapisków z licznych podróży, które Natalia odbyła na przestrzeni kilkunastu lat.

Autorka dzieli się swoimi emocjami i wrażeniami, prezentując fascynujące miejsca, które sama odkryła. Podpowiada, gdzie można delektować się dobrą kuchnią, dobrym winem, gorącą czekoladą lub aromatyczną kawą.

Opisuje zwyczaje i tradycje, które powstały wieki temu, ale wciąż są pielęgnowane przez Włochów. Przybliża nam również historię tego kraju.

Książkę wzbogacają rozmowy z mieszkańcami Italii oraz przepiękne fotografie.

Natalia w swoim dziele zachwyca się pięknem i bogactwem kraju, ale nie unika również wymienienia rzeczy, które ją drażnią i irytują.

„Italia. Kraina kontrastów i różnorodności” ożywiła moją tęsknotę za tym krajem. Może w październiku będę miała okazję tam powrócić. Trzymajcie za mnie kciuki!

Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom podróży, bez względu na to, czy preferują małe czy duże, krótkie czy długie, zaplanowane czy spontaniczne.

Autor książki: Natalia Rosiak

Wydawnictwo: Luna