Jeszcze jedna szansa (recenzja)

Wczoraj sięgnęłam po kolejną powieść z półki w mojej biblioteczce. Przyciągnęła mnie do siebie, jej piękna okładka. Myślałam, że „Jeszcze jedna szansa” to będzie lekka, urocza i relaksująca książka. Nie spodziewałam się, że wywrze na mnie tak ogromne wrażenie. 

Zacznijmy od początku.
Hania dostaje w spadku stary dom na Pomorzu. Jednak nie ma pojęcia dlaczego została jego nową właścicielką. Postanawia pojechać do Łęcka i dowiedzieć się kim był jej darczyńca – Władysław Kiesielecki. Chce też poznać nieznaną przeszłość niedawno zmarłej babci, która być może ma jakiś związek z obrazem wiszącym w jej domu.

W Łęcku Hania poznaje Artura i jego ojca Aleksandra. Okazuje się, że są oni rodziną pana Władysława. Z uroczym młodym człowiekiem szybko się zaprzyjaźnia, niestety Aleksander jest wobec niej nieufny i nie robi dobrego wrażenia na młodej kobiecie. W dodatku krążą plotki, że mężczyzna ma coś wspólnego ze śmiercią swojej żony.

Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Hania odkryje prawdę? A może w Łęcku znajdzie swoje miejsce na ziemi?

Hania chce poznać przeszłość, która ma związek z jej rodziną. Żałuje, że babcia, nie opowiadała jej o swoim życiu. Ten wątek bardzo mnie poruszył, bo moja babcia odeszła już jakiś czas temu i nie zdążyłam jej zapytać o wiele rzeczy.

W książce odnalazłam wiele różnorodnych uczuć: miłość, nadzieję, strach o swoje życie. O życiu bohaterów, nie raz decydował los, a czasami to inni dokonywali za nich wyborów.

„Jeszcze jedna szansa” to powieść, która opowiada piękną historię wielkiego uczucia. Trudna miłość pojawia się w życiu bohaterów w niezbyt sprzyjających czasach, czasami muszą oni do niej dojrzeć. Najgłębsze i najprawdziwsze uczucie przetrwa wszystkie przeciwności losu. „Warto kochać mimo wszystko i warto dla tej miłości żyć”.

Zauroczyło mnie nadmorskie miasteczko, w którym rozgrywa się akcja książki. Czuć było jego cudowną atmosferę. Gdy Aleksander zabrał Hanię nad morze powiedział: „Kochasz morze, kiedy uświadamiasz sobie, że jest uosobieniem potrzeb i marzeń zaklętych w twojej duszy”. Cudowne słowa, z którymi zgadzam się w stu procentach.

Jestem zachwycona i oczarowana tą opowieścią. To była niezwykła czytelnicza przygoda. „Jeszcze jedna szansa” to powieść , która mnie poruszyła i długo zostanie w mojej pamięci. 

Gorąco polecam 📚📚.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Dragon 💚🤗.

Autor książki: Agata Sawicka

Wydawnictwo: Dragon