Katastrofalny błąd (recenzja)

Z kim dzielicie się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki?

Ja bardzo lubię opowiadać Wam, moim obserwatorom, o emocjach, uczuciach, zachwytach, czasem wzruszeniach związanych z tym co przeczytałam.

Dziś napiszę parę zdań o powieści kryminalnej „Katastrofalny błąd”. To czwarty tom serii, której autorką jest Iwona Wilmowska. Czytając książkę przeniosłam się myślami do Warszawy, w której się urodziłam i mieszkałam wiele lat. Wspomnienia wróciły. 

W tym mieście mieszka Agata Brok z mężem Kermitem. Bohaterka obecnie wychowuje ośmiomiesięczną Marysię i to pochłania jej dużo czasu i energii. Kobieta wynajmuje swoje dawne mieszkanie na ulicy Podbipięty, niedaleko stacji metra Służew. Niestety od jakiegoś czasu lokatorka, samotna matka z nastoletnim synem, spóźnia się z opłatami. Agata jest zaniepokojona i postanawia sprawdzić co się stało. W mieszkaniu zastaje młodego chłopaka. Okazuje się, że Agnieszka Nowak zniknęła. Bohaterka przyjmuje pod swój dach nastolatka i stara się odnaleźć zaginioną. 

Czy jej się to uda? Co stało się z matką Przemka? Czy miała jakieś tajemnice?

„Katastrofalny błąd” to powieść o zwykłych ludziach, którzy mogą mieć wiele do ukrycia. Często są inni niż nam się wydaje, mieszkają obok nas, a tak naprawdę ich nie znamy. Każdy ma jakąś przeszłość, swoją historię.

Agata jest szczęśliwa, bo pomimo trudności dnia codziennego, ma wspaniałą rodzinę, która w każdej sprawie chce jej pomóc. Nie dla każdego los jest taki łaskawy.

W książce został poruszony temat przemocy w związku. Często młode kobiety zbyt szybko i mocno ufają nowo poznanemu mężczyźnie. A on krok po kroku przejmuje kontrolę nad ich życiem i je krzywdzi. Jedna z postaci, uciekła od przemocowego partnera, poszła na terapię i stara się spełniać swoje marzenia. Lecz strach w niej nadal pozostał głęboko ukryty. A także brak zaufania do mężczyzn.

Inny aspekt, który został opisany w książce, to wykluczenie z rodziny. Zdarza się, że rodzice nie akceptują wyborów, które dokonuje ich dorosłe dziecko. Nie raz, po czasie, bardzo tego żałują.

Moją uwagę zwrócił interesujący fragment o pracy w sklepie z używaną odzieżą, jej blaskach i cieniach

„Katastrofalny błąd” to powieść, którą świetnie się czytało. Wciągająca akcja, zabawne dialogi, bohaterowie, których da się lubić. 

Polecam serdecznie 📚📚.

Bardzo dziękuję za książkę: Wydawnictwo Axis Mundi 💚🤗.

Autor książki: Iwona Wilmowska

Wydawnictwo: Axis Mundi