Oczami psa (recenzja)

Ile w swoim życiu mieliście piesków?
Dzięki moim psiakom, każdy mój dzień staje się lepszy. Uwielbiam patrzeć jakie są radosne. Każdy ranek rozpoczynamy od witania się. Wtedy cieszą się całe sobą, od czubka uszu do szaleńczo merdającego ogonka. To samo się dzieje, gdy nie ma mnie pięć minut w domu 😀.

Książka „Oczami psa”, którą niedawno przeczytałam, zachwyciła mnie i pozwoliła spojrzeć inaczej na wiele zachowań moich pupili. 

Jak wiadomo, psy były kiedyś dzikimi stworzeniami. Jednak nam, ludziom udało się stworzyć z nimi niepowtarzalną więź.

Autorka skupia się na tym co myślą, wiedzą i czują pieski. Opisuje każdy ze zmysłów, jakim posługują się te zwierzęta: węch, wzrok, słuch. Zastanawia się, jak to jest –  być psem i w jaki sposób pies doświadcza rzeczywistości.

Jak wyglądają ich zabawy, spacery? Czy pies się nudzi, czy potrafi być zazdrosny? Czy rozróżnia dobro od zła? Na te i inne pytania, znajdziecie odpowiedzi w tej książce.

W publikacji znajdziemy wiele cennych informacji, opisy najnowszych badań oraz ciekawe dane, dotyczące tych uroczych zwierząt. Pies to niezwykła istota, która potrafi wykryć groźna chorobę w ciele człowieka. Nieraz staje się jego przewodnikiem, świetnie wyczuwa nasze nastroje. Wie kiedy jesteśmy smutni, gdy się boimy. Potrafi nas pocieszyć, sprawia, że nasze życie jest lepsze.

Ta książka to cenne źródło wiedzy, które pozwala nam zrozumieć psią naturę. Dzięki niej możemy stać się lepszym opiekunem, który dobrze odczytuje znaki wysyłane przez swojego pupila.

Przyjrzyj się zachowaniom swojego psa, może coś Cię zaskoczy, a może bardziej go zrozumiesz.

Polecam każdemu, kto miał, ma, lub będzie miał psiaka. Ja nie spodziewałam się aż tylu cennych informacji. Niektóre sobie zanotowałam, by ich nie zapomnieć.

Człowiek ma wielkie szczęście, że pies może być jego wiernym towarzyszem i przyjacielem. Doceń swojego pupila, za to, że po prostu jest przy Tobie. Poświęcaj mu swój czas, okazuj mu uczucia, nie gniewaj się na niego, bądź przy nim. Idź na spacer, daj przysmak, pogłaszcz, a pies na pewno Ci się za to odwdzięczy.

Polecam serdecznie 📚📚📚.

Dziękuję za książkę: Czarna Owca 💚🤗.

Autor książki: Alexandra Horowitz

Wydawnictwo: Czarna Owca