POPR-ańcy. Chata pod Wierchami (recenzja)

Audiobook to świetna alternatywa dla książki tradycyjnej, papierowej. Nie trzeba skupiać na nim wzroku i można słuchać go prawie wszędzie. To świetny sposób na umilenie sobie czasu podczas długiej podróży.
Niedługo wakacje, a to czas rodzinnych wyjazdów. Nasze pociechy często nudzą się w samochodzie, samolocie, autokarze. Potrzebują ciekawego zajęcia, które umili im niejedną wycieczkę.

Dlatego już dziś polecam Wam wspaniały audiobook autorstwa Anny Sakowicz pod tytułem „POPR-ańcy. Chata pod Wierchami”. To genialna książka dla małych i dużych, która śmieszy, bawi, uczy i wychowuje.

Jest takie miejsce na ziemi, gdzie ludzie i zwierzęta żyją zgodnie pod jednym dachem. To chata pod Wierchami. Mieszkają w niej: Michał – ratownik górski, jego żona Emilka – pani weterynarz, ich dzieci Zosia i Staś oraz Babcia Honorata. Do ich domu trafiają zwierzęta w potrzebie, często porzucone lub skrzywdzone przez człowieka. Nad wszystkimi nieustannie czuwa Gambit, owczarek niemiecki z rodowodem. To pies, który ratował ludzi spod lawin, a teraz jest na emeryturze i wygrzewa swoje kości przed kominkiem.

Pewnego dnia wszystko ulega dużej zmianie. Do chaty pod Wierchami trafia pięć szczeniaków, które zostały porzucone.

Jak Gambit, dwa koty, papuga, bezzębny szczur i pozostali domownicy przyjmą maluchy? Czy okażą im sympatię, czułość i zrozumienie? Jakie przygody na nich czekają?

„POPR-ańcy. Chata pod Wierchami” to krótka historia, w której wiele się dzieje i nie ma czasu na nudę. To cudowna opowieść o tym jak wspaniałe i bogate jest nasze życie, kiedy mamy zwierzęta u swojego boku. Każde z nich ma swój charakter, jest jedyne w swoim rodzaju.

Gorąco polecam, bo to fantastyczna, pouczająca lektura i dobra zabawa dla całej rodziny, w jednym. Mnie zauroczyła i nie mogę doczekać się kolejnej części.

Ogromny plus za rady umieszczone na końcu książki dotyczące przygotowań do górskich wycieczek.

Autor książki: Anna Sakowicz

Wydawnictwo: Labreto