Prosto w serce (recenzja)

Czy lubicie jesienne klimaty: kocyk, dobra książka, ciepła herbatka?

Na długie, jesienne wieczory polecam Wam książkę Jolanty Kosowskiej „Prosto w serce”.

To piękna opowieść, która zaczyna się od przymiarki sukni ślubnej. Przed Hanną jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Jej ślub ma się odbyć za dwa tygodnie. Parę dni wcześniej dziewczyna trafia do szpitala, a lekarz podejrzewa u niej stwardnienie rozsiane. Jej narzeczony Bartek zmienia zdanie. Mówi dziewczynie, że nie chce się nią opiekować do końca życia i że nie jest gotowy na małżeństwo.

Hanna jest załamana, ale niespodziewanie dostaje propozycję pracy we Francji. Nie ma z tym krajem dobrych wspomnień, ale ten wyjazd może być początkiem nowego życia.

Co wydarzy się w malowniczej Prowansji? Czy Hanna znów uwierzy w miłość?

W książce obserwujemy jak w życiu Hanny wszystko się zmienia. Dziewczyna miała marzenia, plany, myślała, że narzeczony ją kocha. Teraz musi zawalczyć o siebie i na nowo uwierzyć w moc miłości. A nowe uczucie wkrada się do jej życia niepostrzeżenie i może w nim namieszać.

Obserwujemy też rozterki jej narzeczonego Bartka, który chce mieć w życiu wszystko, a choroba Hanny, by go ograniczała. A on nie czuje się gotowy, by temu sprostać.

„Prosto w serce” to historia, która mnie poruszyła. Często wydaje nam się, że nasze życie idzie w dobrym kierunku. Ale czasem los ma dla nas niemiłą niespodziankę. Wtedy tak jak główna bohaterka musimy podejmować decyzje i nauczyć się żyć z ich konsekwencjami.

Zachwycił mnie styl, jakim napisana jest ta powieść. Piękne, malownicze opisy zabytków, jedzenia, przyrody. Możemy poczuć zapachy, dźwięki i smaki Prowansji, zachwycić się życiem w słonecznej, lawendowej krainie.

„Prosto w serce” to magiczna, romantyczna, tajemnicza, powieść, która bardzo mnie urzekła. Powieść ma niepowtarzalny klimat, jest pełna ciepła, uczuć głębokich i trudnych.

Cudowna okładka zapowiada, że czytając nie będziemy się nudzić. To prawda, bo poznajemy niebanalną, poruszającą historię, która daje nadzieję na przyszłość.

To pierwsza książka Jolanty Kosowskiej, którą przeczytałam, ale na pewno nie ostatnia. Zdecydowanie mam ochotę na więcej takich zachwycających powieści, bo „Prosto w serce” to powieść która mnie oczarowała.

Autor książki: Jolanta Kosowska