Świat Agaty Christie (recenzja)

Jedyne książki jakie czytam po kilka razy to kryminały Agaty Christie. Przyznam się wam, że niezbyt często udaje mi się wytypować mordercę, bo pisarka ma niezwykły dar mylenia czytelnika. Raz winnym okazuje się ktoś najbardziej podejrzany. Innym razem to ktoś, kogo zupełnie nie biorę pod uwagę.

„Świat Agaty Christie” to kolejna książka o życiu autorki, która trafiła do mojej biblioteczki. Byłam jej bardzo ciekawa. Moją uwagę przyciągnęło piękne wydanie, duża ilość fotografii z prywatnych zbiorów autorki, a także zdjęć i fotosów dotyczących jej powieści oraz seriali i filmów stworzonych na ich kanwie.

Książka została podzielona na rozdziały, a na wstępie mamy drzewo genealogiczne rodziny Agaty, a także kalendarium z wydarzeniami z jej życia. W dalszej kolejności czytamy o życiu prywatnym i miłosnym autorki. Jej dzieciństwie, wychowaniu, dojrzewaniu, miłościach, podróżach, przeprowadzkach, warsztacie pisarskim. Potem następuje rozdział dotyczący twórczości mistrzyni kryminałów. Poznajemy sylwetki bohaterów i okoliczności towarzyszące powstawaniu powieści. W kolejnym rozdziale dowiadujemy się o jej rozległych zainteresowaniach i poglądach. Na końcu książki możemy przeczytać o adaptacjach filmowych i teatralnych jej dzieł.

„Świat Agaty Christie” został pięknie wydany w formie albumu. Zawiera fakty, wydarzenia i ciekawostki dotyczące królowej kryminału. To wspaniałe kompendium wiedzy o tej utalentowanej autorce. Dzięki lekturze poznajemy Agatę i staje się ona nam bliższa.

Nie jest to nowość wydawnicza, dlatego polecam szukać tej pozycji w bibliotekach lub w księgarniach z tzw: „tanią książką”.

Autor książki: Martin Fido

Wydawnictwo: Dolnośląskie