Zagubieni w kłamstwie (recenzja)

Czy zdarza Wam się myśleć o tym co zdarzyło się dzień, tydzień, rok temu? A może nurtuje Was co zdarzy się w Waszym życiu w przyszłości?

„Nie zastanawiaj się nad tym, co było i dlaczego tak się stało. Liczy się tylko ta chwila. To, co jest teraz. Przeszłość i przyszłość nie istnieją. Ta pierwsza już się wydarzyła i odeszła do historii, a ta druga jeszcze nie nadeszła. Jest tu i teraz!”

Takie słowa wypowiada Artur do Weroniki, bohaterki książki „Zagubieni w kłamstwie”. 

Dziewczyna wszystkim się przejmuje i rozpamiętuje. Nadal w skrytości serca, kocha Jusufa. Pomimo tego, że on ją odrzucił, a Weronika podejrzewa go o najgorsze rzeczy.

Kobieta chce też odzyskać firmę, ale w rodzinnymi miasteczku nie czuje się bezpiecznie. Dlatego wyjeżdża z komisarzem Adamczewskim do pensjonatu w Łebie.

Czy Weronika odzyska spokój? Czy dowie się jakie sekrety ukrywał dziadek? Czy Jusuf pojawi się jeszcze w jej życiu? 

Duża część książki dzieje się nad polskim morzem. Łeba w sezonie jest pełna plażowiczów. Króluje „parawaning”, czuć zapach gofrów. Można się opalić, pozwiedzać i obejrzeć romantyczny zachód słońca z ukochaną osobą.

W swojej powieści autorka porusza bardzo ważny temat uprzedzeń rasowych, ksenofobii. Często ludzie nie lubią i nie ufają temu co jest obce, inne, czego nie znają. A tak naprawdę człowiek jest dobry lub zły i nie ma znaczenia jaką religie wyznaje, jaki ma kolor skóry, skąd pochodzi.

„Zagubieni w kłamstwie” to drugi tom serii „Wszystkie nasze chwile”. Poznajemy dalsze losy bohaterów, którzy często znajdują się w niebezpieczeństwie. Przyjaźnie i miłości, zaczynają się i kończą. Kolejne tajemnice wychodzą na światło dzienne. 

W tej części główna bohaterka ma duży dylemat moralny. Musi zdecydować czy będzie dalej brnąć w kłamstwa, czy przyzna się do wszystkiego? Trudny wybór. Jaką podejmie decyzję? Przekonaj się, czytając.

Powieść Katarzyny Grabowskiej napisana jest świetnym stylem, dlatego czyta się ją bardzo przyjemnie. Wartka akcja, napięcie, duże emocje, kłamstwa. To wszystko znajdziecie w drugiej części trylogii.

„Przeznaczenie ma twoje imię” tom 3, zaczęłam czytać. Mam nadzieję, że zakończenie historii Weroniki i Jusufa przypadnie mi do gustu.

Autor książki: Katarzyna Grabowska

Wydawnictwo: Videograf