Sypiając z psychopatą (recenzja)

Bardzo lubię czytać książki, które opisują prawdziwe historie. Gdzie fakty, wydarzenia i bohaterowie są „z życia wzięci”. Mam wtedy poczucie, że nie tracę czasu, tylko coś zyskuję. Poszerzam swoją wiedzę i staję się uczestnikiem niezwykłych scen, takich które nawet nie przyszłyby mi na myśl.

Carolyn Woods w swojej książce „Sypiając z psychopatą” opisała swój związek z psychopatą oraz walkę o uznanie mężczyzny winnego popełnionych przez niego czynów.

A wszystko zaczęło się pewnego dnia, gdy do sklepu, w którym pracowała Carolyn wszedł Mark. Mężczyzna wywarł na niej ogromne wrażenie. Ich związek zaczął się szybko i intensywnie. Z każdym dniem znajomość nabierała tempa. Kobieta czuła się jak na rollercoasterze. Zakochała się. Jednak szybko jej życie zamieniło się w koszmar. Carolyn straciła kontrolę nad własnym życiem, finansami. Miała depresję i myśli samobójcze.

Co można zrobić z miłości?

Często na początkowym etapie znajomości wierzymy we wszystko, co mówi nam nowo poznana osoba. Ufamy i nie bierzemy pod uwagę, że ktoś może nas oszukać, okłamać i wykorzystać na milion sposobów.

„Sypiając z psychopatą” to świetnie napisana, autentyczna, szczera historia, która pokazuje mechanizmy manipulowania ludźmi. Krok po kroku ofiara psychopaty jest osaczana i wykorzystywana.

Mnie bardzo podobało się, że autorka, potrafiła uchwycić i opisać swoje emocje, odczucia i wątpliwości, które tłumiła w sobie, bo chciała wierzyć swojemu ukochanemu.

Psychopata zniszczył życie Carolyn, ale ona nie poddała się. Z uporem i determinacją walczyła o to, żeby nie ominęła go kara. Z pewnością dużo ją to kosztowało, bo w jej sprawie policja była bardzo opieszała.

„Sypiając z psychopatą” to lektura obowiązkowa, która jest przestrogą dla kobiet. Każda z nas może kiedyś być na miejscu Carolyn.

Zachęcam was do sięgnięcia po nią. To książka niezwykle wciągająca i dająca do myślenia.

I pamiętajcie, że mężczyzna idealny nie zawsze jest księciem z bajki.

Autor książki: Carolyn Woods

Wydawnictwo: Znak Literanova