Jesień smakuje miłością (recenzja)

Jesień to moja ulubiona pora roku. Uważam, że jest najpiękniejsza. Często obserwuję spadające liście z drzew, które tworzą różnokolorowy dywan na trawie w moim ogrodzie. Jesień to dla mnie też czerwone jarzębiny, pomarańczowe dynie i brązowe kasztany oraz często mgliste poranki i deszczowe dni.

„Jesień smakuje miłością” to najnowsza książka Alicji Wlazło. 

Łucja pracuje w Kawiarni pod Czerwonym Kasztanem, której właścicielką jest urocza pani Wiesia. Dziewczyna bardzo lubi swoją pracę. Mieszka z chłopakiem, w domu po swojej babci. Niestety Łucja obwinia się o jej śmierć.

Pewnego dnia dziewczyna poznaje Adama, który ukrywa swoją tożsamość. Tajemniczy mężczyzna coraz bardziej ją intryguje. 

Czy tych dwoje młodych ludzi odnajdzie szczęście i miłość? Czy odważą się spełniać swoje marzenia? Jakie niespodzianki szykuje dla nich los?

Akcja powieści toczy się w Bieszczadach, które jesienią są niezwykle malownicze.

Łucja i Adam mają za sobą trudną przeszłość. Oboje są poranieni, wiele w życiu przeszli. Teraz próbują ułożyć swoje życie na nowo, lecz często dopadają ich rozterki i wątpliwości. Na szczęście trafiają na dobrych ludzi, którym na nich zależy. 

„Problemy pozwalają docenić ulotne chwile szczęścia”. Czy Łucja i Adam pogodzą się z przeszłością i znajdą miejsce, w którym poczują się dobrze i bezpiecznie?

„Jesień smakuje miłością” to książka, która idealnie wpasowała się w mój gust czytelniczy. To historia pełna ciepła i optymizmu. Pokazuje nam, że nie można rezygnować ze swoich pasji. Trzeba robić to co się kocha, wierzyć, że nasze marzenia się spełnią i ufać dobrym ludziom, nawet wtedy, gdy po drodze ktoś nas oszuka i zrani.

Bardzo polubiłam bohaterów, a szczególnie panią Wiesię. Urocza, starsza pani, co chwilę próbuje kolejny przepis na pyszną, słodko pachnącą szarlotkę z jabłkami. Kiedy o tym czytałam, przed oczami widziałam moją kochaną babcię, która na każde moje urodziny, piekła właśnie to ciasto. Wspomnienia wracają i łezka w oku się kręci.

„Jesień pełna miłości” to książka pełna uczuć, zapachów i smaków, która otuli Was niczym cieplutki sweter w chłodne dni. Uwielbiam takie powieści i bardzo Wam polecam. Dajcie się porwać tej czarującej historii.

Autor książki: Alicja Wlazło

Wydawnictwo: Plectrum