Figurka z porcelany (recenzja)

📖 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 📖 Cześć wszystkim. Czy jest jakiś rodzaj literatury, którego nie lubicie czytać? Moim najmniej ulubionym jest zdecydowanie horror.

W życiu często zakładamy maski. Nie chcemy pokazać jacy jesteśmy naprawdę. Ukrywamy swoje słabości, nie przyznajemy się do nich. Często krzywdzą nas ludzie bliscy, a my jesteśmy za słabi, lub za młodzi, żeby im się sprzeciwić. Zdarza się, że w jednej chwili nasze poukładane życie rozpryskuje się na tysiąc kawałków jak lustrzana tafla. Nigdy już nie będzie takie jak kiedyś, ale czy uda nam się je posklejać?

„Figurka z porcelany” to książka wypełniona emocjami i uczuciami. Znajdziemy tu zazdrość, chciwość i lęk. Życie w ciągłym strachu od najmłodszych lat.
Iga miała pecha, że urodziła się w rodzinie patologicznej co wywarło ogromny wpływ na jej dzieciństwo i dorosłość oraz na jej wybory. Jej ojciec był potworem i oprawcą. Już jako młoda dziewczynka starała się chronić matkę i siebie przed jego agresją. Wszystkie traumatyczne wydarzenia bardzo wpłynęły na jej psychikę. 

Teraz Iga jest uzależniona od uczucia lęku. Nie bardzo akceptuje siebie. Uważa, że jest nic niewarta, nieatrakcyjna. Jest poraniona. Nie potrafi nikomu zaufać, ani powiedzieć słowa „kocham”. Nie wierzy, że zasługuje na szczęście. 

Czy nowy mężczyzna w jej życiu będzie tym, który uleczy duszę zranionej dziewczyny. Czy Iga poradzi sobie z demonami przeszłości i uwierzy w miłość?

W powieści „Figurka z porcelany” to Iga jest najważniejsza. Jej przemyślenia, emocje, lęki, wspomnienia. Patrzymy jak bohaterka stara się normalnie żyć, pracować, ufać. Autorka bardzo sugestywnie i realistycznie opisuje wydarzenia z życia Igi. Czytając wręcz czułam ten strach, lęk i bardzo jej współczułam. Dziwiłam się, dlaczego jej matka, nie zrobiła nic, żeby uciec i ochronić siebie i swoją córkę.

Podobno w przeszłości każdego z nas, tkwi źródło tego, co dzieje się z nami dzisiaj. Niestety przemoc i złe słowa odcisnęły ogromne piętno na życiu Igi.

„Figurka z porcelany” to książka intymna, poruszająca, głęboka.

Premiera: 19.05.2021.

Pięknie dziękuję za książkę – Wydawnictwo Dragon 💚🤗.

Autor książki: Agata Bizuk

Wydawnictwo: Dragon