Towarzyski przewodnik po skandalach (recenzja)

Skandal to wydarzenie, które wywołuje zgorszenie i oburzenie. Nikt z nas nie chce być w jego centrum.

Eliza Balfour wzięła ślub z dużo od siebie starszym lordem Somerset. Zrobiła to, żeby spełnić swój obowiązek względem rodziny. Jej matka przekonywała ją do tego małżeństwa. Nie był to udany mariaż. Brak w nim było uczuć oraz potomka.

Po śmierci lorda Somerset, Eliza otrzymała całkiem pokaźny spadek. Mogła dysponować majątkiem pod jednym warunkiem, że nie wywoła skandalu.

Eliza jest młodą wdową w żałobie, lecz postanawia udać się do Bath. Towarzyszy jej kuzynka Margaret. Okazuje się, że do uzdrowiska przyjechał nowy lord Somerset, z którym Elizę łączy burzliwa przeszłość.

Czy bohaterka „Towarzyskiego przewodnika po skandalach” zacznie korzystać z życia i podejmować samodzielne decyzje? Czy będzie szokować otoczenie i robić to, na co ma ochotę?

Autorka zaprasza nas do świata arystokracji, wypełnionego balami, tańcami, wykwintnymi przyjęciami, pięknymi kreacjami i oszałamiającymi klejnotami. W XIX- wiecznym Bath rozmowy toczą się wartko, towarzystwo spotyka się często i dobrze bawi. Jednak każdy musi uważać, by nie stać się obiektem plotek lub skandalu.

Nowa książka Sophie Irwin została napisana lekkim językiem i czyta się ją błyskawicznie, a czas mija w okamgnieniu. Perypetie bohaterów są zajmujące i ekscytujące.

„Towarzyski przewodnik po skandalach” to udana powieść, która daje wytchnienie i dużo pozytywnej energii.

Autor książki: Sophie Irwin

Wydawnictwo: Książnica