Obca miłość (recenzja)

„Obca miłość” Katarzyny Grabowskiej to pierwszy tom serii Wszystkie nasze chwile. Cudowna powieść pełna tajemnic i emocji, które nie pozwolą Wam się łatwo oderwać od czytania.

Weronika w wypadku samochodowym straciła rodziców. Opiekę nad nią przejął jej dziadek. Zadbał też o jej przyszłość, ustanawiając jedyną spadkobierczynią majątku Skarbierskich.

Teraz dziewczyna studiuje w Łodzi. Wydaje się szczęśliwa, choć jakiś czas temu została bardzo źle potraktowana przez człowieka, którego kochała. Stara się unikać miłości.

Pewnego dnia dowiaduje się, że jej dziadek zmarł. Musi wrócić do rodzinnej miejscowości. A wtedy w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przypadkiem poznaje syryjskiego uchodźcę, Jusufa.

Czy śmierć jej dziadka była przypadkowa? Czy starszy pan miał swoje tajemnice? Czy Weronika na pewno wszystkim może ufać? Czy czeka na nią miłość?

„Obca miłość” to zaskakująca i wciągająca historia. Weronika znajduje się w trudnej sytuacji. Zostaje oszukana, szuka pomocy, ale nie wie komu zaufać. Nie wszyscy ludzie wokół niej mają dobre zamiary. Dziewczyna musi dokonać wielu wyborów, a nie ma na nie dużo czasu do namysłu.

W książce sporo miejsca zostało poświęcone uchodźcom, którzy pracują w Polsce. Wielu z nich uciekło w dramatycznych okolicy ze swojego kraju. Autorka świetnie pokazała kulturę i zwyczaje muzułmanów oraz to jak są traktowani przez Polaków. Często muszą się mierzyć z brakiem tolerancji i niezrozumieniem.

Wyraziste postacie. Do jednych czujemy sympatię, innym współczujemy, a niektórzy nas irytują. Główna bohaterka Weronika, czasami według mnie była zbyt naiwna. Natomiast w niektórych sytuacjach była dzielna i odważna.

„Obca miłość” to urzekająca historia pełna niespodzianek. Uwielbiam takie powieści, gdzie do końca nie wiadomo co się jeszcze wydarzy. We mnie został pewien niedosyt, dlatego bardzo chętnie sięgnę po drugi tom „Zagubieni w kłamstwie” i tom trzeci „Przeznaczenie ma twoje imię”. Mam nadzieję, że kolejne części będą równie intrygujące.

Polecam Wam bardzo serdecznie 📚 📚📚.

Dziękuję za książkę @kbgrabowska 💚🤗

Autor książki: Katarzyna Grabowska

Wydawnictwo: Videograf