Pocałunki pod jemiołą (recenzja)

„Pocałunki pod jemiołą” to dziewięć miłosnych historii, które dzieją się w czasie świąt. Zostały napisane przez znane, polskie aktorki. Każda jest inna, niepowtarzalna, oryginalna. Są gorące, namiętne, pełne romantyzmu. Znajdziemy tu opowiadania obyczajowe, ale też ze świata fantasy. Bohaterowie są ciekawi i różnorodni.

Zbliżają się święta. W wielu domach, pod sufitem, zawieszona jest jemioła. Pocałunek pod nią ma gwarantować nam miłość i szczęście na lata. To taka urocza bożonarodzeniowa tradycja.

Ilu z bohaterów tej przecudownej antologii nie oprze się magii jemioły? Czy znajdą prawdziwą miłość?

„Pocałunki pod jemiołą” to zbiór świetnych opowiadań, które przywołują święta. Każdy spędza je na swój sposób. Jedni w domu z rodziną, inni na słonecznej Maderze, jeszcze inni w podróży swoich marzeń. W każdym miejscu można stworzyć świąteczną atmosferę. Nie ważne gdzie i jak spędzamy ten czas, ważne z kim.

Najbardziej zauroczyły mnie: „Świąteczna podróż” oraz „W tym roku świąt nie będzie”.

Przed każdą historią został umieszczony biogram twórczyni. Kilka zdań dzięki, którym możemy poznać autorkę. Znajdziemy też krótką ankietę dotyczącą świąt. Pisarki udzieliły odpowiedzi na dziewięć pytań. A na końcu każda z nich składa nam bożonarodzeniowe życzenia od serca.

„Pocałunki pod jemiołą” to lekka, przyjemna lektura, która umiliła mi jeden z szarych, jesiennych wieczorów.

Polecam serdecznie 📚📚

Dziękuję za książkę @videograf 🧡🤗

Autor książki: Małgorzata Falkowska Katarzyna Grabowska Magdalena Jarząbek Marta Matulewicz Ewelina Nawara Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska Agnieszka Zakrzewska Agnieszka Zawadka Maria Zdybska

Wydawnictwo: Videograf