Zagadka drugiej śmierci czyli KLASYCZNA POWIEŚĆ KRYMINALNA o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) (recenzja)

Bohaterka książki „Zagadka drugiej śmierci czyli KLASYCZNA POWIEŚĆ KRYMINALNA o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)” Karolina Morawiecka przypomina mi trochę Hiacyntę z brytyjskiego serialu komediowego „Co ludzie powiedzą?”. Jest kobietą, która martwi się tym co myślą i mówią o niej inni, chce być w centrum uwagi, lubi zapraszać ludzi na wystawne kolacje. 

W czwartym tomie, Karolina Morawiecka, za namową lekarza, postanawia zadbać o swoje zdrowie. Kupuje strój sportowy, kijki i udaje się na trening nordic walking. Towarzyszy jej zakonnica, siostra Tomasza i psina Trufla. 

Czy będzie to spokojny spacer, czy wydarzy się coś nieoczekiwanego?

Czytałam wszystkie poprzednie tomy i z niecierpliwością czekam na kolejne kryminalne zagadki, które musi rozwiązać wdowa po aptekarzu ze Skały. 

Uwielbiam postać Karoliny Morawieckiej. To kobieta specyficzna, z mocnym charakterem, wszystkiego ciekawa i bardzo dociekliwa. Może ma pewne braki, bo literatura nie jest jej mocną stroną, ale świetnie umie łączyć fakty i zwraca uwagę na rzeczy na pozór nieistotne.

Siostra Tomasza to też cudowna, mądra postać, a Truflę uwielbiam.

W książce pięknie został opisany Kraków, z jego kamienicami, kawiarniami, mnóstwem turystów, studentów, stadami gołębi, kwiaciarkami. Można było poczuć magię tego miasta.

Bardzo lubię styl pisania autorki. Jest lekko, zabawnie, intrygująco. A przede wszystkim smacznie, bo opisy potraw, jakie przygotowuje dla swoich gości pani Karolina, są takie, że aż „ślinka cieknie”.  

Powieści autorki mają swój niepowtarzalny, wyjątkowy klimat. Są jak świeżutkie, cieplutkie, słodziutkie bułeczki.

Polecam serdecznie 📚📚📚

Autor książki: Karolina Morawiecka

Wydawnictwo: Lira