Obiad z Bondem (recenzja)

Czy lubicie oglądać filmy z Jamesem Bondem? Który aktor, według Was jest najlepszym agentem 007?

Dla mnie to Sean Connery. A ponieważ uwielbiam filmy z agentem Jej Królewskiej Mości to zainteresowała mnie książka pod tytułem „Obiad z Bondem”. To drugi tom serii, napisany przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską.

Polskie przysłowie „Kto się czubi, ten się lubi” idealnie pasuje do relacji jaka jest między bohaterami tej książki. Od chwili pierwszego spotkania, coś ich do siebie przyciąga.

Eliza i Jacek kiedyś omal się nie pocałowali. Jednak oboje nie chcą się angażować. Jacek jest twardo stąpającym po ziemi mężczyzną, który ma niebezpieczną pracę. Eliza boi się poważnego związku, nie chce zaufać kolejnemu mężczyźnie.

W życiu kobiety zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Czy Eliza poprosi o pomoc komisarza Jacka Granickiego? Czy mu zaufa? Czy między nimi wydarzy się coś więcej?

Eliza uwielbia hodować kaktusy. Otacza je miłością i opieką. Kobieta coraz częściej marzy o dużej rodzinie, nie chce być dłużej samotna. Jednak nie chce komplikować swojego życia. Myśli, że kariera i przygodne związki jej wystarczą. To się zmienia, gdy poznaje Jacka.

„Obiad z Bondem” to lekka i przyjemna książka, którą przeczytałam w jeden wieczór. Jest napisana świetnym, barwnym językiem. Akcja rozwija się pomału, tak jak znajomość Elizy i Jacka. Jednak finał jest jak z filmu sensacyjnego.

Autorka umiejętnie połączyła wątki kryminalne z komediowymi. Czytając jeden rozdział, nie zdradzę który, śmiałam się cały czas.

Polubiłam bohaterów wykreowanych przez pisarkę. Eliza to kobieta z mocnym charakterem i ciętym językiem. Jacek to mężczyzna, który jest oazą spokoju, a dla ukochanej i rodziny jest gotowy na wszystko. Dużo ich różni, ale może z czasem, więcej ich połączy?

„Obiad z Bondem” to książka, która przeniosła mnie do innego świata, zrelaksowała i dała wytchnienie po ciężkim dniu. Miałam wrażenie, że przeżywam wszystkie emocje razem z bohaterami. Kibicowałam ich relacji. Trudno mi się było oderwać od tej powieści. Przyjemnie spędziłam czas i dobrze się bawiłam.

Gdy masz gorszy dzień, jest Ci smutno lub źle, nie wahaj się, tylko sięgnij po tę książkę. „Obiad z Bondem” to świetny „poprawiacz humoru”.

Polecam serdecznie 📚📚.

Autor książki: Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo: Burda Książki