50 wesel i pogrzeb (recenzja)

Jak wyglądało Wasze wesele? Czy zdarzyło się na nim coś niespodziewanego?

„50 wesel i pogrzeb” to wciągający kryminał. Pomysł na historię, który przyszedł autorce do głowy, bardzo mi się spodobał. Uważam, że jest świeży, inny, oryginalny i niebanalny.

Emilia Brzeska jest młodą fotografką. Od półtora roku ma własną działalność. Często robi sesje dziecięce i ślubne.

Na pięćdziesiąty ślub zostaje zaproszona przez swojego najnowszego przyjaciela, Patryka. To on będzie panem młodym. Żeni się z piękną Moniką. Emilka robi im sesję narzeczeńską i zostaje poproszona o bycie świadkową Patryka.

Niestety, kilka godzin po ślubie, panna młoda zostaje znaleziona martwa w wannie. Okoliczności wydają się być tajemnicze. Czy było to samobójstwo, a może morderstwo? Głównym podejrzanym jest mąż Patryk. Emilka postanawia zebrać informacje i dowody na jego niewinność.

Czy Monika miała głęboko ukryte tajemnice z przeszłości? Czy Emilii uda się je odkryć?

Emilia prowadzi swoje amatorskie śledztwo. Podoba mi się, że potrafi łączyć fakty i nie poddaje się, gdy napotyka na trudności. Jej postać jest bardzo autentyczna. Nie jest zbytnio przebojowa. To taka normalna dziewczyna z sąsiedztwa, która chce rozwiązać sprawę, popełnia błędy, pakuje się w kłopoty. Obawia się o swoje życie, lecz bardzo chce ochronić swojego przyjaciela. Mam wrażenie, że nie da się jej nie lubić.

Świetnym pomysłem, było umieszczenie kilku dziwnych historii, które zdarzyły się na weselach, na których fotografką była Emilia. Czasami szokujących, innym razem zabawnych, że aż trudno było w niektóre uwierzyć.

Bardzo podobał mi się język, jakim została napisana ta powieść. Jest zgrabny i lekki. Historia toczy się płynnie, nie ma czasu na nudę. Jest dużo podejrzanych, a Emilia odkrywa kolejne sekrety.

W tle piękny Kraków z urokliwymi kawiarniami, pomnikiem Mickiewicza i fontanną Chopina.

„50 wesel i pogrzeb” to pierwszy tom nowej serii. Mam nadzieję, że druga część utrzyma poziom. Jestem ciekawa dalszych losów Emilii.

Nie mogę się doczekać, żeby przeczytać kolejne kryminały od Wydawnictwa Czarna Dama.

Dziękuję za możliwość przeczytania książki Wydawnictwu Czarna Dama 📖

Autor książki: Magdalena Kubasiewicz

Wydawnictwo: Czarna Dama