Nieszczęścia chodzą trójkami (recenzja)

Mnie ostatnio udało się przeczytać książkę „Nieszczęścia chodzą trójkami”. To kolejna powieść napisana przez Magdalenę Kubasiewicz.

Daniela Nieszczęście ma dość mieszkania w akademiku. Po kolejnej kłótni ze współlokatorką postanowiła nie czekać dłużej tylko spakować się i opuścić wspólny pokój. W wyprowadzce pomaga jej Tomek. To on zawozi ją do domu ciotki Krystyny. W dzieciństwie dziewczyna bardzo lubiła przyjeżdżać do swojej krewnej. Jednopiętrowy dom z ogrodem był dla małej Danieli cudownym miejscem do zabaw.

Niestety drzwi są zamknięte. Dlaczego ciotka nie otwiera? Na miejscu po paru chwilach zjawiają się dwie kuzynki Danieli – Dominika i Daria.

Dziewczyny znajdują ciotkę martwą w jej własnym salonie i zostają głównymi podejrzanymi.

Czy starsza miałam jakiś wrogów, problemy, długi? Kto zabrał naszyjnik ze szmaragdami? I kim jest jeszcze jeden spadkobierca Daniel Wysocki?

Czy trzem kuzynom uda się znaleźć odpowiedzi na te pytania?

„Nieszczęścia chodzą trójkami” to lekka, fajnie napisana książka. 

Daniela, Daria i Dominika kiedyś się przyjaźniły. Teraz za sobą nie przepadają, ale muszą połączyć siły, bo chcą się dowiedzieć, kto zabił ciotkę Krystynę. Na jaw wychodzą rodzinne tajemnice. Dziewczyny poznają przeszłość starszej pani i prowadzą swoje własne dochodzenie. 

W starym domu dzieją się dziwne rzeczy. Nie ma czasu na nudę. Dziewczyny nie zawsze zgadzają się ze sobą, kłócą się, ale też z każdym dniem lepiej się poznają i rozumieją. Daniela, Daria i Dominika bardzo się od siebie różnią, ale muszą połączyć siły.

„Nieszczęścia chodzą trójkami” to książka, która ma swój urok. Jest w niej fajny pomysł na zagadkę kryminalną oraz trzy szalone bohaterki, obdarzone ciekawymi charakterkami. 

Mnie dziewczyny trochę niestety się myliły, gdyż każda miała imię na literę D. Zapewne był to specjalny zabieg autorki, ale ja musiałam się skupiać, żeby się nie pogubić w fabule.

Polecam Wam „Nieszczęścia chodzą trójkami”. Świetnie się bawiłam. Miałam nadzieję, że uda się odnaleźć mordercę ciotki Krystyny i że to zbliży na powrót do siebie bohaterki.

Autor książki: Magdalena Kubasiewicz

Wydawnictwo: Czarna Dama