Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata (recenzja)

"Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata" to książka porywająca, pełna faktów i godna polecenia. Jestem nią zachwycona, bo dzięki lekturze przeniosłam się w miejsca śnieżne, mroźne i fascynujące. ... czytaj dalej

Cuda codzienności (recenzja)

W jednoosobowej chacie rodziny Cisaków rodzi się dziecko niezwykłej urody. Chłopiec ma piękne niebieskie oczy i jasne włosy. Prawdopodobnie czeka go zwykłe życie, wypełnione pracą na wsi. Jednak Maciej, ma marzenia. Pragnie mieszkać w Warszawie. ... czytaj dalej

150 wesel i grób (recenzja)

"150 wesel i grób" to książka idealna, by zabrać ją do torebki, plecaka i czytać np: w drodze do pracy, na uczelnię. Jest niewielka, niezbyt gruba, fajna do wzięcia jej w podróż. ... czytaj dalej

Lista niegrzecznych prezentów (recenzja)

"Lista niegrzecznych prezentów" to książka pełna rewelacyjnych historii, których łatwo nie zapomnicie. Opowiadania sprawiły, że poczułam świąteczny klimat już w listopadzie. ... czytaj dalej

Bluszcz (recenzja)

"Bluszcz" to niezwykle mądra powieść, która podnosi na duchu. Znajdziemy tu emocje, problemy dylematy oraz trudne sytuacje, które mogą spotkać każdego z nas. ... czytaj dalej

Metro (recenzja)

"Metro" to według mnie świetny thriller, który udanie zastąpił mi seans filmowy. Nie ma zbędnych opisów, dużo dialogów, ciekawie wpleciona w fabułę legenda o ukrytym arsenale z powstania warszawskiego. Jest wiele wątków i wielu bohaterów. ... czytaj dalej